(1.11.2001)

Slyším na jméno Michal Štafa a od času, kdy Radim přišel s otázkou "Nechceš si zazpívat?", mi jsou vlastní Josef a Safenat. Brzo dosáhnu plnoletosti, ale i přesto snad zůstanu "Snílkem". Mám rád hudbu a všechno hezké pod hvězdami. Líbí se mi text, parta, písničky a všechno kolem muzikálu.

 
Josef

Dína

Jmenuji se Magda Raszková, je mi 15 let, mám krásné hnědozelené oči a pro každého milý úsměv. Mám ráda módu, hudbu, pathfinder, volejbal a všechny sqělé lidi. V muzikálu hraji Dínu - ségru dvanácti synů Jákoba. Je to docela kladná role, takže jsem ráda, že ji hraji právě já.

Říkají mi Radim Raszka a prý jsem to všechno spáchal. Že by? No v každém případě hraju Jákoba (protože jsem starý :-) ) a faraóna (protože mám rád Egypt). Jo a taky mám rád smažený hermelín. (?) Místo mého působení je Třinec - Oldřichovice.

 

Jákob & Farao

Ruben

Jmenuji se Lenka Lasotová a je mi 15 let. V muzikálu jsem dostala roli Rubena - nejstaršího z dvanácti bratrů. Se svou rolí jsem spokojená. Hrát v muzikálu mě moc baví. Zvlášť zkoušky, na kterých si užijeme hodně legrace. Doufám, že muzikálem oslovíme spoustu lidí, a že se všem bude líbit.

Věřím, že muzikál "Snílek" je dobrý počin. Snažím se vyjádřit postavu Judy všemi možnými způsoby. Dělám to, jak nejlépe umím, rád si zazpívám (hlavně s Rubenem :-) ), rád si zaimprovizuji v textech - ne vždy to vyjde, ale většinou ano. Myslím, že je to nejlepší způsob, jak se do role vžít a hrát ji živě. Kamil Staněk - Juda.

 
Juda

Simeon

 

Podle rodného listu jsem David Raszka, ale fanynky mi říkají Dadík. Jsem X let starý (každý rok je to jinak ;-) Z mé role krvelačného bratra nejsem příliš nadšen, neboť obvykle po krvi netoužím. Raději hraji tzv. sladké a milé role. Pokud se chcete připojit do klubu fanynek, pište na sorbox@centrum.cz nebo navštivte www.sorbox.fbi.cz

P.S. Fanoušky do klubu nepřijímám.

Ahoj lidi, uhodli jste správně! Jsem to já, Izachar, jeden z Josefových bratrů. K této roli jsem se dostal díky tomu, že můj brácha Jakub, který měl původně Izachara hrát, je momentálně v USA. Jsem tak trochu hudební typ. Baví mě všechno, co se točí kolem muziky. Snažím se hrát na různé hudební nástroje, nejen pro své potěšení, ale také k oslavě našeho Pána Boha. Zkuste to taky! Váš Izachar - alias Marek Przywara.

 
Izachar

Benjamin

 

Jmenuji se Tomáš Krynský a mám 13 let. S radostí jsem přijal roli Benjamina, protože mě hraní baví. Celkově nejvíc ze všeho se mi líbí texty písní. Bydlím v Bystřici nad Olší. My hobby: chovatelství a sport. Toť vše.

Jmenuji se David Cienciala, mám 13 let a jsem ze sboru Třinec - Lyžbice. V muzikálu "Snílek" hraji roli Dana. Dan byl jeden ze dvanácti Jákobových synů, jeden ze dvou bratrů, které mu porodila služebnice Bilha. Tu roli hraji rád - myslím si, že není těžká.

 
Dan

Lévi

 

Jmenuji se Aleš Cienciala a mám 14 let. Chodím do sboru Třinec - Lyžbice. Hraji roli Léviho, třetího syna Jákoba a Lei. V tomto příběhu Lévi ve všem tiše souhlasil s ostatními bratry. Tato role mi sedí a hraje se mi dobře. Jsem také náhradníkem na roli vojáka.

Mé jméno je Petr Belovecz a jsem ze sboru Třinec - Oldřichovice. V muzikálu hraju celkem neutrálního Josefova bratra - Gáda. Mám radost, že mohu v muzikálu hrát, protože je sqělý a moc se mi líbí.

 
Gád

Ašer

 

Jmenuji se Justyna Watrasová. Chodím do oldřichovického sboru. Tam je to moc fajn, na rozdíl od školy. V muzikálu hraji roli bratra, Ašera. S touto rolí jsem vážně spokojená, obzvlášť proto, že nemusím zpívat sólo, což mi naprosto vyhovuje. Akorát se mi nelíbí to, že jsem ze všech nejmenší. To, že hraji v muzikálu, není žádná náhoda, ani nějaká výjimečná událost. Prostě a jednoduše tam patřím.

Jmenuju se Radka Lasotová a je mi 15 let. V muzikálu hraju Putifara, manžela egyptské Putifarky. V mém kostýmu byste mě ale asi těžko poznali :-) Moje role se mi líbí a celý muzikál je pro mě velkým přínosem. Hlavně proto, že jde o týmovou práci.

Putifar
Putifarka

 

Jmenuji se Tamara Bojdová a v muzikálu "Snílek" představuji Putifarovu manželku. Žena Putifara byla krásná, bohatá, avšak životem znuděná. Její hříšné touhy přivedly Josefa do vězení... Po dlouhém zkoušení jsem se s touto rolí sžila a nakonec jsem ráda, že právě já jsem představitelka Putifarky. K muzikálu jsem se dostala stejně jako ostatní - přes Patfinder. P.S. Zdravím a posílám pusu fanouškům :-)

Říkají mi Danek Krynský, je mi 18 let, v muzikálu hraji faraonova číšníka. K této roli jsem se dostal náhodou. Umím hrát na housle (možná i klavír) a rád jezdím na motorkách. Snažím se žít podle "New start", nicméně mi to stále znemožňuje ten ústav - škola. Ještě bych tak dodal, že mám modré oči a učím se C++.

 
Číšník

Pekař

Jmenuji se Petra Loderová, ale v muzikálu hraju roli mužskou - pekaře. Muzikál se mi celkově moc líbí, i když jsem na počátku nebyla moc ráda, že budu hrát pekaře, protože jsem měla být oběšena. Ale později mi to přestalo vadit. K muzikálu jsem se dostala přes Pathfinder, který navštěvuju.

Jmenuji se Dušan Staněk a hraju v muzikálu veselou postavu - obchodníka. Ve skutečnosti asi moc veselá nebyla, ale "můj" obchodník veselý rozhodně je. Tato role je plná vtipných gest a legrační mluvy. Do obchodníka jsem se vžil docela snadno, protože jsem celkově veselý člověk. Muzikál je skvělým zpestřením mého volného času. Fanynky pište na adresu dusan.stanek@centrum.cz

 
Obchodník~1

Obchodník~2

Zdravím vás všechny příznivce muzikálu a jiných kulturních akcí. Jmenuji se Lukáš Krynský a věk vám neprozradím (snad někdy v soukromí). V muzikálu hraju spolu s Dušanem obchodníka. Role jsem dostal díky pathfinderu a je mi ušita na míru, i když v reálu tak nešišlám :-). Myslím si, že muzikál "Snílek" může oslovit hodně mladých lidí, ale také ty dříve narozené.

Jmenuji se Šárka Lasotová a je mi 15 let. V muzikálu hraji vojáka. Když jsem se asi před rokem dozvěděla, že budu mít tuto roli, nebyla jsem z toho dvakrát nadšená. Ale postupem času jsem si ji oblíbila a dnes jsem ráda, že u toho mohu být. Díky muzikálu jsem taky měla šanci poznat super lidi. Znali jsme se sice už před tím, ale ne tak dobře jak teď. Je z nás opravdu super parta a doufám, že nám to kamarádství dlouho vydrží.

 
Voják~1

Voják~2

Moje jméno je Tomáš Belovecz. Chodím do sboru Třinec - Oldřichovice. V muzikálu hraju vojáka. Role se mi líbí, protože tam hraju velkého drsňáka. Celkově se mi muzikál taky hodně líbí, protože si tam můžu zazpívat hezké písničky.

Jmenuji se Eva Beloveczová a chodím do sboru Třinec - Oldřichovice. K muzikálu jsem se dostala díky tomu, že jsem chodila do Pathfinderu. V muzikálu hraji sluhu. Kromě této role jsem se mohla podílet na výrobě kostýmů. Muzikál se mi moc líbí. Ráda si v něm zazpívám spolu s ostatními.

 
Sloužící~1

Sloužící~2

Jmenuji se Eva Kajzarová a je mi 13 let. Chodím do 7. třídy. Moje záliby jsou hra na klavír, čtení knih, skládání puzzle, jízda na kole a činčila. V muzikálu "Snílek" jsem ovívačkou a ovívám faraóna. Muzikál mě velice baví a jsem ráda, že v něm můžu vystupovat.

Jmenuji se Miroslava Štafová. Je mi 17 let. V muzikálu mám roli sloužící. Sice zde hraji jen krátkou dobu, ale i tak jsem se s touto fajn partou naučila mnoho dobrého.

 

Sloužící~1 (2.)

Pekař (2.)

Stávají se různé věci… tak třeba, že se derniéra stane pro někoho premiérou. Od prvního vystoupení dělám ve Snílkovi nápovědu. Před naším posledním vystoupením v Trenčíně onemocněla Petra, která hraje pekaře, a nemohla s námi jet. Radim říká: "ty vlastně všechny písničky umíš, takže to zazpíváš…" A tak jsem měla příležitost "vychutnat si" trému, obavy, ale také zákulisí v průběhu představení :o) a reakce diváků… Rozhodně to byl příjemný nezapomenutelný zážitek… :o)
Lenka Raszková