17.12.2002, 16:09:00; Ze života sborů - Autor: Ingrid Raszková (AIS); Počet zhlédnutí ( 132 )

Modlitebna církve adventistů hostila muzikál s názvem Snílek

(Praha)

V sobotu 14. prosince byl v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově uveden muzikál s názvem „Snílek - Příběh Josefa Egyptského“. Účinkujícími jsou členové občanského sdružení Klub Pathfinder v Třinci.

Autorem muzikálu, na který se přišlo podívat více než 400 lidí, je Radim Raszka, vedoucí třineckého oddílu Klubu Pathfinder. „K napsání muzikálu mě inspirovala některá zahraniční díla, která se mi moc líbila,“ řekl Raszka. „Ale od nápadu k realizaci uběhla poměrně dlouhá doba a bylo zapotřebí pomoci mnoha přátel a známých.“

Tématem muzikálu je starozákonní příběh Josefa, kterého bratři prodali do egyptského otroctví. V průběhu vystoupení měli diváci možnost prožít s hlavní postavou různé útrapy a nakonec i slávu, které se jí dostalo. Hlavní myšlenkou muzikálu je ukázat na sílu, kterou v sobě skrývá odpuštění.

Klub Pathfinder je organizace skautského typu sdružující děti v České a Slovenské republice. Je volně napojena na celosvětovou organizaci stejného jména, která byla založena Církví adventistů sedmého dne. Jejím hlavním cílem je práce s mladými lidmi ve věku od 10 do 15 let. Na Třinecku působí od roku 1995 oddíl číslo 57 - Krvinky Třinec.

Zdroj: www.casd.cz