Studenti uvedou muzikál

MF DNES 16.-17. března: Východní Morava

Zlín (per) - Původní český muzikál Snílek, který je dílem amatérských skladatelů, a ve kterém účinkují nestudovaní herci a zpěváci, v pondělí uvádí Academia centrum zlínské univerzity. Autorem, režisérem a hercem v jedné osobě je student Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati Radim Raszka. Tvůrcem playbacků a zvukových aranžmá je hudebník Kamil Dědeček z Uherského Hradiště. V muzikálu účinkují amatérští zpěváci - děti a vedou klubu Pathfinder z Třince. Pathfinder je občanské sdružení, jehož hlavním cílem je práce s mladými lidmi ve věku od deseti do patnácti let. "Cílem muzikálu je dát mladým lidem šanci vyzkoušet si své schopnosti na veřejnosti, naučit se pracovat v kolektivu a účelně využívat volný čas," říká o smyslu představení jeho autor.

"Snílek je biblickým příběhem Josefa Egyptského, který je nejmilejším synem svého otce, což vzbuzuje žárlivost a nenávist jeho jedenácti bratrů. Ti ho chtějí nejprve zabít, ale nakonec ho za 20 stříbrných prodají izmaelským kupcům a je odvlečen do Egypta," přibližuje děj inscenace autor Radim Raszka. Muzikál je nekomerční studentský projekt, do kterého jsou zapojeni studenti marketingových i uměleckých oborů Fakulty multimediálních komunikací. Díky této spolupráci bude původní verze muzikálu ozvláštněna o dokonalejší vizuální počítačové efekty a výraznější propagaci.

Od října minulého roku vidělo představení asi 1600 diváků. Mladí herci a zpěváci vystupují bez nároku na honorář. Náklady spojené s dopravou a pronájmem aparatury hradí z dobrovolného vstupného a z příspěvků od sponzorů. Představení začne v pondělí v 17 hodin v aule Academia centra na Mostní ulici ve Zlíně.