Havířovská nota 2007

Kdo by to kdy čekal, že se Nota dožije pátého ročníku. A kdo by si jen ve snu představil, že se dočká více jak osmi set návštěvníků. Do přeplněného sálu se muselo násilím vtlačit ještě dvě stě míst navíc, aby pozdě příchozí měli vůbec kde sedět, nebo také alespoň něco slyšet. Mám radost, že lidé stále projevují zájem scházet se u křesťanské hudby a ještě víc obdivuji ty, kteří si připraví hudební příspěvek (ovšem je pravdou, že převážně si připravili písní několik) a vystoupí s ním před tolika posluchači a kritickýma ušima.

Další rok přešel a i tentokrát byl slyšet výrazný posun ku předu. Jednak jsme zjistili, že šance uspět s písněmi na playback je těžší a těžší, jelikož lidi láká živá kapela, žánrové spektrum se podstatně rozšířilo (cimbál a rap…to je naprosto perfektní) a kvalita zpěváků i hudebníků si udržuje stále vysokou laťku. Pro většinu z nich je to koníček, který je naplňuje radostí a tu chtějí předávat dál.    

Dokonalým zpestřením bylo i zamyšlení Radima Tomana, studentského pastora, který nápaditě převedl hudební téma „Jak zníš?“ do každodenní praxe. Svůj příspěvek aktuálně okořenil zpěvem, což nemělo chybu. Díky Radimovi za to. Kromě Radima se na Havířovské notě předvedlo na dvacet skupin a jednotlivců, rozdílného věku a žánru vybraného vystoupení. Nechyběli tradiční účastníci jako Vockap, Rozvoj, rodina Siejova, Vlaďka Nohejlová a Kontrasty, na druhou stranu přibyla mladší seskupení Lavina (Havířov) a Radost (Ostrava). Na letošní Notě se nezpívalo jen česky. Magda Raszková s sebou přivezla třinecký dialekt, Nenanis a Deff sousední slovenštinu a Ostraváci se pokusili zazpívat polsky.

Po obědové pauze (letos poprvé byl oběd přichystán i pro neúčinkující) nastoupil kvartet moderátorů Kamil&Dušan,Ivča&Radek, kteří vystřídali z dopoledne Nelu a Jirku, aby dokončili započatý maratón jednoho velkého křesťanského koncertu. Velkým překvapením byla gospelová kapela Change Choir, která padla do noty nejvíce posluchačům a byla zvolena za vítěze 5. ročníku. Change Choir byl založený jako hudební projekt pro volnočasovou aktivitu mladými lidmi z Frýdlantu. Budeme věřit, že se stanou pravidelnými účastníky a pomohou tak táhnout hudební břemeno dál a dál.

Fotky najdete ve FOTOGALERII pod Akcí mládeží - rok 2007

Více na: http://www.havirovskanota.info

Komentáře

Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK