KONCIL mládeže ČS

Rád bych pozval na KONCIL MLÁDEŽE ČS nejen všechny VEDOUCÍ MLÁDEŽÍ a jejich zástupce, ale také všechny, kterým mladí lidé (nejen v naší církvi) leží na srdci..... Více ve zvadle... navi se těší Vašek Vondrášek


V Praze 19.9. 2019

Ahoj všem, kterým záleží na mladých, a nejen v naší církvi,

rád bych Vás pozval na KONCIL mládeže ČS.

Někteří se možná budete divit nad zvláštním názvem, ale když si vyhledáte na wikipedii význam slova „KONCIL“, určitě pochopíte...

Asi si podobně jako já lámete hlavu nad tím, proč někteří mladí lidé v církvi zůstávají a někteří odchází... Jak to, že někteří mají od mala Pána Boha, sbor a církev rádi, jiní jakoby byli každou další církevní aktivitou až skoro naočkováni proti křesťanství a jen když mohou, tak vezmou „kramle...“? Znovuzrození a obrácení člověka je určitě jeden z top zázraků, který se na této zemi stále děje, a my v tom můžeme jít Bohu naproti...

To jsou témata, o kterých bych rád spolu s Vámi na našem KONCILu přemýšlel... Zároveň bych se rád spolu s Vámi ohlédl do zpětného zrcátka v rámci Oddělení mládeže ČS a přemýšlel kudy dál, aby bylo toto oddělení „vaše“ a ne jen organizátorem další „opruz-akce pro akci.“

Mám radost z toho, že se nám po mnoha termínových nezdarech podařilo pozvat velmi inspirativního hosta, který se celý život věnuje mladým lidem v církvi i mimo ní. Jeho jméno určitě znáte z různých církevních konferencí či z křesťanských videí na youtube, je to Dave Patty (http://kpm.sceav.cz/dave-patty/). Společně s několika organizátory jsme měli možnost setkat se s ním, z čeho máme velkou radost, zejména z jeho zkušeností, pokory, tichosti, smyslu pro humor... i z jeho angločeštiny :o). Domluvili jsme se na tématech: „Jak žiji každodenně s Bohem?“ (poznat ho jako obyčejného člověka, který s Bohem žije a nejen o něm mluví... a „jak TO dělá“), sobotní dopoledne se bude věnovat tématům „Jak vyrůst v církvi a neztratit víru“ a „Jak prožít osobní zkušenost a odevzdání se Bohu“, odpoledne pak tématu „Překážky mladého člověka na cestě za Bohem“. Vše bychom rádi pojali velmi prakticky, propojili s otázkami a diskuzí...

Setkání proběhne od pátku do soboty večera, aby to bylo pro co nejvíce z vás časově schůdné a stihli jste večerní sobotní vlak domů. Potkáme se tentokrát na velmi zajímavém místě, „kostele“, který vznikl z bývalé kotelny, i proto se jmenuje KOSTELNA. Jinak je to sbor CB na Jižním městě (https://portal.cb.cz/sbory/praha-4-jizni-mesto). (Když jsem tyto prostory viděl, jak se s tím popasovali, smekám :o) – uvidíte sami... )

Souhrnné organizační informace:

KDE: KOSTELNA, Sbor Církve bratrské v Praze 4 - Jižní Město, Adresa: Modletická 1391/4, 149 00 Praha 11-Chodov:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.5156276&y=50.0244829&z=17&source=addr&id=894978 .

Kostelna se nachází 700m od metra Opatov, u autobusové zastávky "Ke Kateřinkám" na Jižním Městě:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.5155582&y=50.0252184&z=17&source=pubt&id=15302689

MHD: č.136. a č. 213.

KDY: od pátku 4.10. (příjezd od 18. hod.), v 19. hod. malá večeře, program od páteční 20. hod. do sobotní cca 20. hodiny.

JÍDLO: od páteční lehké večeře do sobotní večeře zajištěno (pro přihlášené).

S SEBOU: Spát budeme na KOBERCI NA VLASTNÍCH KARIMATKÁCH, tzn. vezměte si spacák, přezůvky, hygienu atd...

ZA KOLIK: Pobyt a strava vždy pro řádně nahlášené 2 členy vašeho sboru (mládeže) dotovány v plném rozsahu, každý další á 100,- Kč na osobu (možno přibrat lidi, kterým na mladých lidech záleží a mají u toho srdce). Pokud jste vedoucí mládeže vašeho sboru, cestovné je možné si po domluvě nechat uhradit místním sborem, jedná se o školící akci vedoucího oddělení. (Pokud byste s tím měli problém a jen kvůli tomu nepřijeli, ozvěte se mi).

PRO KOHO PLATÍ POZVÁNÍ: Pro vedoucího mládeže a jednoho jeho zástupce, nebo nástupce, případně jiného perspektivního mládežníka, pro všechny ty, kteří si na OKROKu zaškrtli, že by rádi v této věci porostli, pro každého, komu tato tématika leží na srdci... Pokud ve sboru vedoucího mládeže nemáte (tedy zatím), rádi přivítáme někoho za váš sbor či skupinu (každá inspirace dobrá).

KDE SE PŘIHLÁSIT: Přihlaste se ZDE ( klikni ctrl a označ ZDE myší). Uveďte jméno a příjmení, adresu, datum narození, sbor, mobil, e-mailovou adresu, kdy přijedete (od pátku večera, nebo až od soboty rána) a typ požadované stravy (vegetariánská, nebo s masem).

KDE SE PŘIHLÁSIT: Přihlaste se ZDE ( klikni ctrl a označ ZDE myší + uveďte jméno a příjmení, adresu, dat. narození, sbor, mobil, e-mailovou adresu, kdy přijedete (od pátku večera či od soboty) a typ požadované stravy (vege či nevege).

DO KDY: Přihlašovací formulář bude aktivní do úterý 1.října 2019 – přihlaste se však nejlépe obratem, abychom mohli zařídit v předstihu vše potřebné. Pro přihlášené bude připraven studijní materiál.

VEŠKERÉ DOTAZY VÍTÁNY: Vašek Vondrášek, 775 080 809; e-mail vv@quick.cz

Nejde mi o to, brodit se na našem setkání mezi davy (aby vás přijelo co nejvíc), ale toužím potkat lidi, kteří přijedou rádi a kterým jde o věc.

Na setkání s vámi se těší

Vašek VondrášekProgram setkání s Davem Pattym

4.-5.října 2019 Praha

Pátek 4.10.

18.                         nájezd

19.                         lehká večeře

20.                         Jak žiji každodenně s Bohem? Dave Patty

 

Sobota 5.10.

7.                         kaple, modlitební ztišení

7,30                         snídaně

8,30                         chvály

8,45.                      Jak vyrůst v církvi a neztratit víru? Dave Patty

10,30.              Jak prožít osobní zkušenost a odevzdání se Bohu? Dave Patty

12.                         oběd

13,00.           Překážky mladého člověka na cestě za Bohem Dave Patty

16.                         hodnocení dosavadního programu mládeže ČS

                            + kudy do budoucna

19.                         večeře

20.                      diskuze, mentální dojezd...

Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK