ZVADLO NA SETKÁNÍ S TÉMATEM „MLADÍ V CÍRKVI“

(na přání většiny loňské prosincové setkání přeloženo na únor 2018)

Plzeň, 2. ledna 2018

Ahoj všem, kterým záleží na mladých nejen v naší církvi, ale i za jejími branami.

Ahoj všem, kteří si kolikrát lámou hlavu nad tím, jak udělat setkávání mladých ve vaší mládeži trošku více fresh, aby to nebyla jen nuda a FZČ („festival ztraceného času“). Ahoj všem, kteří přemýšlí o tom, jak oslovit mladé kolem vás, jak žít svou víru prakticky ve škole i mimo ni (a nebýt až takový „mimoň“ jako doposud).

Rád bych vás všechny pozval na velmi praktické setkání, kde bude nejen nakládačka informací, inspirace a výsledků anket, ale také hlavně prostor pro diskuzi a společné hledání. Mám radost, že hosty únorového setkání budou lidé z KAMu (Křesťanská akademie mladých http://www.kam.cz), což je naddenominační parta lidí, kteří patří k tomu nejlepšímu v ČR na toto křesťanské téma. Máme domluvená témata typu „Jak přemýšlí dnešní generace mladých“, „Duchovní život mladých – výsledky ankety a realita“, „Jak oslovit mladou generaci“, „Jak připravit program na mládež“, „Jak dělat mládež, která lidi baví“, „Jak může pomoci KAM“ + sdílení se o tom, jak to na našich sborech funguje (nebo nefunguje) + co nás čeká příští rok.

Vím, jak všichni zápasíme s časem, tzn. sejdeme se v pátek večer (bude prostor pro sdílení, jak to kde na mládeži funguje či nefunguje) + kdo by nemohl od pátku, může přijet až v sobotu ráno do 9 hodin a skončíme pak v sobotu večer. Aby to bylo pro všechny sjízdné, budeme v krásném prostředí Komunitního centra CAMINO u kostela sv. Jakuba Staršího v Praze Petrovicích. Stejně jako zkoušíme nové formáty a podoby našich setkání v jiných mládežnických projektech, chceme je vyzkoušet i v setkání lidí, kteří chtějí sloužit mladým.

Ještě pár organizačních informací:

KDE: Budeme zde poprvé, je to krásné místo: Edisonova 17, 109 00 Praha 10 – Petrovice

mapa:

web: http://farnost.petrovice.org/farni-centrum/

MHD: buď na autobusovou zastávku Jakobiho z metra Háje busy č. 175, 125, 183, nebo z metra Skalka busem č. 175 či 125. Pokud pojedete na autobusovou zastávku Morseova (je nejblíže našemu centru), tak můžete jet z metra Háje busem č. 154 nebo 240.

Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK