Koncert - Rend Collective

Skupina Rend Collective v Česku vystoupí poprvé.
Petr Húšť, ředitel festivalu UNITED, uvádí: „Rend Collective v současnosti patří mezi výrazné kapely světové křesťanské hudby. Snažíme se je pozvat do Čech déle než tři roky. Teprve v loňském roce jsme zahájili jednání, která vyústila do chystaného koncertu.“

Pětičlenná formace pochází z přístavního města Bangor v Severním Irsku. Sestavu vede bubeník Gareth Gilkeson. Dalšími členy jsou kytarista a zpěvák Chris Llewellyn, vokalistka a hráčka na klávesové nástroje Ali Gilkeson, kytarista a hráč na banjo Patrick Thompson a baskytarista Stephen Mitchell.

První album Rend Collective vydali v roce 2010. O dva roky později se kapela stává známou vydáním alba „Homemade Worship by Handmade People“ a absolvováním úspěšného turné po Spojených státech. Aktuálně se počet vydaných alb zastavil na čísle 7. Mezi jejich nejznámější písně patří Build Your Kingdom Here, Coming Home, More Than Conquerors, My Lighthouse, You Will Never Run a další.

Hudební dramaturg festivalu UNITED Tomáš Polívka dodává: „Rend Collective jsou na křesťanské hudební scéně opravdu zjevením. Svým projevem a živelností jasně přesahují žánr chval a uctívání, přesto právě chvály jsou to, co vlastně kapela provozuje. Jenže skladby této irské skupiny přinášejí nejen intimní duchovní uctívání, ale jsou navíc i plné radosti, oslavy a naděje. Rend Collective zůstávají i v záři reflektorů opravdoví, upřímní, a v tom zřejmě spočívá hloubka a síla jejich písní a modliteb.“

Koncert kapely Rend Collective se uskuteční v pátek 2. 6. 2017 v pražské sportovní hale Královka. Jako předkapely se představí skupiny Nenadarmo a Noemiracles. Program dále zahrnuje vystoupení taneční skupiny UNITED Dance a promluvu Jakuba Limra.

Ukázky tvorby skupiny Rend Collective:

Videoklip Build Your Kingdom Here: https://youtu.be/8NAim0dYlh4

Videoklip My Lighthouse: https://youtu.be/reAlJKv7ptU

 
 


Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK