Valentýnský víkend - Zachraň mě, ať zemřu... VIDEO upoutávka v článku

Většina z nás má ráda pohádky, v kterých statečný rytíř zachrání spanilou princeznu. Tím jednou provždy vyřeší všechny problémy jejich životů a oba žijí šťastně až do smrti. Problém nastane ve chvíli, kdy si princezna zvykne, že ji rytíř zachrání kdykoliv si zamane – a rytíř jen „zachraňuje...“ Nebo ještě jinak, když princezny manipulují svou „slabostí“, a když je princ „nezachrání“, je vnímaný jako slaboch a bezcenný nepodarek. Na druhou stranu, když se princezna stane osobností, ale princ má stále potřebu vše kontrolovat a zachraňovat. No a nakonec, když princezna ani princ nikdy nedospějí, ona je celý život zachraňována, on zachraňuje a společně učí druhé, že to tak má být, že to je ideál vztahu. A navenek ideální soužití je oboustrannou závislostí, kde konce jsou horší než začátky...

Pokud nechcete v životě upadnout do podobné pasti, zveme Vás už popáté "Valentýnský víkend", tentokrát na téma:


Zachraň mě, ať zemřu...“


Budeme společně hledat odpovědi na otázky typu:

Jaké modely nezdravých her si neseme ze svých rodin + jak se z nich dá vystoupit? Co charakterizuje rytíře zachránce a co chlapa ochránce? Jak vypadá křehká princezna „predátor“ a jak príma holka do nepohody? Jaký je rozdíl mezi závislostí a spoluprací? Je laskavé nechat milovaného partnera (partnerku), aby si máchali nos ve svých problémech a nezachránit je? Jde vůbec začít chodit s někým, kdo nikoho nepotřebuje?


Téma pojmeme jako minule hodně interaktivně, takže se nudy nebo "nalejvárny" rozhodně bát nemusíte. Naopak se připravte na to, že si odvezete tolik požehnání, kolik ho dáte druhým svou otevřeností, pozitivností a hloubkou zapojení.A nyní, jako již tradičně, několik technických informací:


KDE: záměrně jsme zvolili místo pro všechny krásně dosažitelné (uvidíte že se vám bude líbit) - Arcidiecézní centrum pro mládež NAZARET, Kostelní nám. 16, Praha 4 – Kunratice

    • cesta autemdojedete do Prahy ke stanici metra Kačerov, tady zvolíte směr nemocnice Krč, projedete kolem rovně, na prvním kruhovém objezdu se dáte doleva směr „Kunratice“. Až bude po pravé straně náměstíčko s velkým kostelem sv. Jakuba zahnete doprava a zde je to budova hned vedle kostela.

    • hromadné prostředky - ze stanice metra C "Kačerov" busem č. 114 na zastávku "Kunratická škola". Půjdete cca 30 m (po/proti směru jízdy autobusu) po chodníku (vpravo/vlevo), poté doprava a hned vedle kostela stojí ADCŽM Nazaret.

    • seskok padákem – souřadnice jsou 50° 0´46.46“N, 14°29´1.75“EKDY: 10. - 12. únor 2017; registrace od pátku 18,30 hod (prosíme o včasný příjezd, první jídlo v pátek večer); končit budeme v neděli obědem. Přijeďte včas, na opozdilce čekat nebudeme, začínáme ve 20,00 hod.


KOHO zveme: všechny zaláskované, manželské páry, případně singly, kteří někoho hledají, či zatím ještě nehledají :-), ale chtějí si vše srovnat v hlavě. Pokud je vám 15 - 30 let a berete vztahy vážně, víkend je tu právě pro vás...


S SEBOU: touhu makat na své schopnosti budovat vztahy, ochotu sdílet se a jít do aktivit naplno, pozitivní nastavení, dobré oblečení a obuv do přírody + běžné věci na víkendovku. Spát budeme ve spacácích na matracích, nádobí zajištěno...

ZA KOLIK: Účastnický poplatek za celý víkend činí 350,- Kč na osobu. Pozor! Počet účastníků je omezen na pouhých 25 přihlášených! Přihlášky s uvedeným jménem, bydlištěm, datem narození a adresou zasílejte mailem na ingrid@pathfinder.cz Uzávěrka přihlášek (pokud se nenaplní kapacita dříve) bude 22. 1. 2017. Přihláška musí obsahovat jméno, přijmení, adresu, datum narození, vege/nevege. Rozhoduje pořadí přihlášených, každý kdo se vejde, bude vyrozuměn. Pokud se někdo již nevejde, může být jako náhradník, kdyby někdo odřekl. Případné bližší informace ve dne v noci - raději ve dne na telefonu 775 080 809, nebo e-mailu: vv@quick.cz (Vašek).


Jsme pevně přesvědčení, že takové setkání má velký smysl, proto ho děláme. Modlíme se za vás všechny i za jeho průběh. Prosíme v tom o Vaši spolupráci.

Za orgtým Johanka a Vítek Oczkovi, Janča Foglová, Timil Marušák a Vašek Vondrášek (Petruš Stehlíková pro velký úspěch opět v roli šikovné kuchařky). Další organizátoři doufáme ještě přibudou.

Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK