JÁ vs. JÁ - Anděl 2015

14. března 2015 od 9:30 hod. se v modlitebně CASD v Praze na Smíchově uskuteční sedmý ročník akce Anděl, která již pravidelně zahajuje modlitební týden mládeže. Anděl se ponese v duchu souboje dobra se zlem, který se odehrává v každém z nás. Motto letošního ročníku zní „Já vs Já“.

   Dopolední bohoslužbu odstartují chvály smíchovské mládeže, po nichž bude následovat inovativní studium sobotní školy, jež bude vycházet z přednášek modlitebního týdne. Tématem sobotní přednášky „Následovat zpovzdálí“ nás provede mládežnický pastor Patrik Nehyba. Druhá část dopoledního programu bude patřit stěžejnímu tématu celé akce. Hlavní řečník kazatel Tomáš Harastej ve své promluvě nabídne orientaci všem, kteří vnímají vnitřní zápas dobra se zlem a nechtějí ho brát na lehkou váhu.

   Odpolední program začne ve 14 hod. a nabídne tradiční divadelní představení smíchovské mládeže. Tentokrát se můžeme těšit na hru „Bohatství, moc a sláva aneb pokušení na poušti“, která pochází z pera Martina Tarziciuse Motyčky. V druhé části odpoledne přivítáme hosta Honzu Proroka, jehož životní příběh pomohl organizátorům definovat motto letošního Anděla. Zodpoví otázku, jak se z ortodoxního satanisty stal člověk, který důvěřuje Hospodinu. Duchovní tečkou za odpoledním programem pak bude promluva hlavního hosta akce Tomáše Harasteje.

   Večerní koncert obstará jeden z nejlepších českých gospelových souborů Maranatha Gospel Choir, tedy soubor, jehož počátky sahají do roku 2005. Repertoár souboru tvoří převzaté písně, zejména od umělců jako je Kirk Franklin, Hans Christian Jochimsen či Claes Wegenera. „MGC“ vystoupí ve své menší formaci, která čítá zhruba patnáct členů. Koncert začne v 18 hod.

   Novinkou oproti loňským ročníkům je možnost prodloužit si akci až do samotného večera. Budete si moci vybrat aktivně strávený večer v noční Praze, nebo projekci filmu.

   Někteří lidé mají za to, že každý z nás má několik andělů. Buď to můžou být andělé z nebes, nebo je to prostě člověk nám nejbližší. Akce Anděl by mohla sloužit k tomu, aby si každý z účastníků našel toho anděla, kterého zrovna potřebuje.


facebook.com/akceandel

www.akceandel.cz


Organizační tým akce Anděl 15

Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK