MIRAK

30. ročník křesťanské akce Mírák s podtitulem „Já jsem“ se bude konat v termínu 3. – 5. října 2014 v prostorách auly Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě. Jeho nosným tématem bude identita Boha a hledání Jeho místa v životech věřících 21. století. více na www.mladez.net

O tom, jak chápou samotného Boha a Jeho působení, budou hovořit kazatelé Církve adventistů sedmého dne (CASD), kteří se specializují na práci s mladými lidmi.

Ze Slovenska přijal pozvání vedoucí Oddělení mládeže František Kolesár, z českého a moravského sdružení pak Václav Vondrášek působící v Plzni a Alan Chlebek z Ostravy. Hlavním řečníkem, který uvede i zahajovací páteční den, bude Marek Škrla, hospodář československé unie Církve adventistů sedmého dne.

Pilířem akce není pouze Boží slovo zprostředkované rty kazatelů, ale i zpěv a modlitba. Je možné se těšit na vystoupení slovenské skupiny MláKá pod vedením bratrů Ševčíkových, ostravského projektu The Creation či uskupení, která se rozhodla speciálně kvůli Míráku dát opět dohromady: No Madam, Menora či RozVoj.

Organizátoři z řad Církve adventistů sedmého dne dále naplánovali workshopy, filmovou projekci a také několik překvapení.

„Bůh pronesl z hořícího keře: "Já jsem.", a tím definoval svůj vliv na bytí každého člověka. Bůh je výchozím bodem (minulostí), přítomností a i bodem konečným (budoucností). Nelze jej časově vymezit, přesto je přítomen v každém okamžiku.“

„Letošní Mírák bude právě o tom - bude jednat o setkání mladých křesťanů s jejich Bohem, který s nimi vždy byl, je a bude. A to jsou věci, které si stojí za to připomínat,“ popisuje jeden z pořadatelů.

Živý přenos bude k dispozici v pátek 3.10.2014 od 18:30 a v sobotu od 09:45 na stránkách akce www.mirak.info


Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK