Tajfun Haiyan - ADRA

Milí přátelé organizace ADRA, tajfun Haiyan zasáhl v pátek 8. listopadu Filipíny a podle odhadů za sebou zanechal více než 10 000 obětí a miliony lidí bez střechy nad hlavou. Lidem, které postihla katastrofa, se mezinárodní síť organizací ADRA chystá poskytnout potravinovou pomoc, zajistí pitnou vodu, hygienické balíčky a provizorní přístřešky. Připojte se také a podpořte právě teď ty, kteří neštěstí přežili. Upřímně děkujeme za vaši podporu. Přečtěte si také, jak podporujeme mongolské farmáře v rozjezdu podnikatelských aktivit nebo jak v ČR učíme žáky a studenty, jak se stát odpovědnými globálními občany. Tým organizace ADRA

 

 

ADRA otevírá veřejnou sbírku na pomoc lidem zasaženým tajfunem Haiyan na Filipínách

Mezinárodní síť organizací ADRA situaci podrobně monitoruje přímo na místě. ADRA ČR uvolnila ze svého pohotovostního fondu 100 000 Kč a otevřela veřejnou sbírku  s číslem účtu 41594159/0300, v.s. 395. Zapojte se také. Více informací naleznete zde.

Přijďte na seminář Odvaha soudit!

Nadace ADRA vás zve na seminář s názvem Odvaha soudit, který se koná 9.12.2013 od 10:30 v Rezidenci primátora hl. města Praha. Po něm bude následovat vyhlášení Ceny Michala Velíška za rok 2013. Cílem semináře je představit různé úhly pohledu na to, co to znamená rozhodovat o osudu druhých ve jménu spravedlnosti. Místa bude možné si rezervovat od 20.11. 2013 na stránkách nadace. 

Světová škola učí, jak se stát zodpovědnými

Projekt Světová škola, který realizuje program globálního rozvojového vzdělávání ADRA, je jedinečný v tom, že učí děti praxí. Místo aby učitel ve třídě vysvětloval, jak je důležité recyklovat odpad, vymyslí s žáky, jaký systém třídění odpadů by škola potřebovala a společně se o recyklaci učí. Přečtěte si, jak projekt funguje.

ADRA učí zemědělce v Mongolsku podnikat

V Mongolsku se většina obyvatel živí zemědělstvím nebo pastevectvím, přesto se téměř 35 % populace pohybuje na hranici chudoby a lidé mají problémy se uživit. ADRA ČR ve spolupráci s dalšími organizacemi ADRA proto podporuje rozvoj drobného zemědělství a podnikání. Chcete vědět jak? Klikněte zde.

Sujon už studuje na internátní škole

Sujonovi Chowdhorimu je 14 let, chodí do osmé třídy, má rád kriket a jednou by se chtěl stát inženýrem. Dětí jako on jsou v Bangladéši statisíce, ale některé mají možnost chodit do školy, získat vzdělání a splnit si své sny. Přečtěte si, jak vypadá běžný den Sujona

 

Líbí se vám naše činnost?

Staňte se našimi pravidelnými dárci a členy programu Mince denně. Vaše příspěvky nám umožní rychle zasáhnout při katastrofách v České republice i v zahraničí a dlouhodobě podporovat ty, kteří to potřebují. I mince denně může zachránit život! Do programu se můžete přihlásit na webových stránkách www.mincedenne.cz.

 

 

Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK