Zprávy z KAM

Tři měsíce utekly jako voda. Do našich krátkých zpráv se nemůže vejít všechno prázdninové dění, ale snad Vám dají alespoň nahlédnout pod pokličku toho, co Pán Bůh působil. Kéž tím Jemu vzejde sláva. Chválíme Ho za každého člověka, který mohl slyšet evangelium, mohl udělat krok blíž k Bohu, zažít Jeho přítomnost a jednání. Také jsme vděční za všechny služebníky na Božím poli, ty z Čech, ale i ty z jiných zemí. Leží před námi další výzvy. Každé nové Boží dítě potřebuje péči a zázemí pro růst. Modlete se za nás, ať vykupujeme čas nám svěřený a jsme věrnými služebníky, pastýři a správci toho, co se přes léto urodilo. Lucie Nevřelová Více na www.mladez.net

 

Zprávy z KAM

Září 2013

 

 

 

Tři měsíce utekly jako voda. Do našich krátkých zpráv se nemůže vejít všechno prázdninové dění, ale snad Vám dají alespoň nahlédnout pod pokličku toho, co Pán Bůh působil. Kéž tím Jemu vzejde sláva. Chválíme Ho za každého člověka, který mohl slyšet evangelium, mohl udělat krok blíž k Bohu, zažít Jeho přítomnost a jednání. Také jsme vděční za všechny služebníky na Božím poli, ty z Čech, ale i ty z jiných zemí. Leží před námi další výzvy. Každé nové Boží dítě potřebuje péči a zázemí pro růst. Modlete se za nás, ať vykupujeme čas nám svěřený a jsme věrnými služebníky, pastýři a správci toho, co se přes léto urodilo.                                                                                                             Lucie Nevřelová

English
Camps

Tohle léto bylo poněkud náročnější, ale stálo to za to!!! Zde je pár zásadních čísel: proběhlo 24 English Camps, dva EnglishSport Camps a jeden Multicamp. Spolupracovali jsme se 34 mládežemi, protože některé kempy dělaly dvě mládeže z jednoho města společně. Celkem přijelo sloužit do ČR 271 Američanů a 21 Irů. Všichni prošli 4denním tréninkem v Brejlově pro Čechy a v Malenovicích pro moravskou část kempů. Měli jsme letos možnost spolupracovat s 26 „Intern“ studenty, z nichž šest bylo Čechů, což je nejvíce za celou historii. Celkem jsme sloužili přibližně 1400 českým studentům (přesné počty ještě sbíráme).

 

 

 

Za námi je hromada koncertů na závěr školního roku, dále 14-ti denní turné v Anglii a dva Fusion kempy + jeden kombinovaný – rovněž s koncerty na závěr kempů. Jsme Bohu vděčni za nová rozhodnutí mladých lidí během léta. Modlete se prosím za jejich víru a životy.

V září nás čeká druhé víkendové školení nového týmu v Tachově. Národní Fusion tým posílí Rychova manželka Noemi Bednarzová – zpočátku na 30% úvazek, později na větší. V říjnu pak, dá-li Bůh, za pomoci fusionistů z Brna, Zlína a Frýdku proběhne v Tachově zahajovací koncert pro studenty a vznikne nový Fusion. Modlete se za tachovský tým a otevřené dveře na školách. V říjnu se chystá turné karvinského Fusionu do Estonska a Lotyšska. Na začátek listopadu připravujeme školení “Know-how” pro studenty ze všech Fusionů a také setkání hlavních vedoucích všech jedenácti Fusionů. Kromě toho nás čeká pokračování práce na novém Fusion webu J Jsme Bohu vděčni za milost, že mu můžeme sloužit v této krásné službě. Není to samozřejmost, je to milost! Děkujeme za Vaši podporu a modlitby!

 

 

 

Fusion

 

 

 

EXIT Tour

Právě vrcholí přípravy na podzimní EXIT Tour. Za pár dní vyrážíme zasáhnout města po boku místních církví tentokrát v Karlových Varech, Litvínově, Liberci, Strakonicích, Praze a v Bohumíně. Čeká nás až 20 středních škol, na které jdeme společně s lektory a preventivním programem, kapelou Dizmas a místními mládežníky. Budeme navazovat vztahy se studenty, zvát na odpolední EXIT párty a evangelizační koncert, zvěstovat našeho Spasiltele a ukazovat na Jeho království. Toužíme vidět nové probuzení v českých městech, v místních církvích radost, odvahu a neodolatelnou touhu po hlásání Kristovy milosti a získávání Jeho učedníků, vyplenit cestu do pekla jdoucích a vidět zástupy zachráněných.

První ročník Journey skončil, ale otevírá se ročník druhý a jedeme dál. S velkou radostí přivítáme na letošní Journey pět studentů – Katku, Lenku, Pavlínu, Petra a Zuzku. Jsou mladí, nadějní a mají touhu podílet se na budování Božího království.

Spolu s Journey se rozběhnou i semináře otevřené pro veřejnost – v letošním roce se můžete těšit mimo jiné na seminář o vedení s Petrem Húštěm a Milanem Michalkem, o vyučování s Lukášem Targoszem nebo o timemanagementu s Lubo Hlavačkou a samozřejmě další. Informace již brzy na našich stránkách.

Vzdělávání

(Journey)

Síť křesťanských učitelů

K výročí 400 let od vydání Bible kralické, českého klenotu a vrcholu české reformace, připravila Síť křesťanských učitelů akci „Bible do škol“, kdy je k dispozici řada didaktických materiálů týkajících se Bible. Učitelé mají možnost si připravené materiály stáhnout na stránkách SKU. Rodiče se mohou zapojit pozváním lektora na přednášku do školy svých dětí.

Hledáme ředitele Hotelu & konferenčního centra KAM Malenovice. Zájemci se mohou na základě této výzvy přihlásit do 15. září 2013.

Hotel KAM Malenovice pro Vás na podzim opět připravil výhodné nabídky ubytování: Babí léto v Beskydech je speciální balíček pro rodiny s dětmi a Podzim na roubenkách je akční nabídka, kterou mohou využít větší rodiny či skupiny přátel.  

Přes léto došlo ke zvelebení prostor přírodního amfiteátru a do zimy je v plánu dokončení další roubenky s názvem Malenka.

Hotel KAM Malenovice

Kancelář KAM

KAM má přibližně 60 pracovníků a dobrovolníků. V srpnu byla KAM udělena Ministerstvem vnitra prodloužená akreditace na dobrovolnickou službu. Od 1. září v týmu kanceláře KAM dochází k výměně na pozici specialisty IT. Děkujeme Jirkovi Foltovi za službu v této oblasti v uplynulých 3 letech a vítáme Ondru Szturce, který kromě IT slouží také ve svém místním sboru ESK Havířov jako vedoucí mládeže.

Třetí ročník multižánrového festivalu UNITED ve Vsetíně na konci srpna navštívilo na 2800 účastníků. Kromě přímé účasti měli mnozí možnost sledovat přenosy z festivalu na obrazovkách TV Noe. Z dění festivalu můžete shlédnout podrobnější videoreportáž TV Beskyd. Na organizaci festivalu se podílelo téměř 140 dobrovolníků.

Pro zájemce jsou k dispozici záznamy některých seminářů na stránkách festivalu – záznamy budou postupně doplňovány.

Partnerské projekty

 

Festival UNITED

Partnerské

projekty

 

CampFest

15. ročník open air music festivalu CampFest 2013 je za námi. Koncerty, chvály, divadlo, film, přednášky, diskuze, sporty, poezie a ještě mnohem víc. Festivalu se účastnilo přes 6000 lidí a více než 1200 využilo možnosti sledovat průběh v živém vysílání. Účinkující přijeli z Argentiny, Anglie, Norska, Srbska, Čech, USA a samozřejmě zde byly i domácí kapely ze Slovenska. O plynulý průběh a přípravu festivalu se staralo více než 200 dobrovolníků, kteří ve službě strávili 11 dní. Svědectví z CampFestu najdete zde.                                        Více…

 

designKam

 

Aktuality

 

1z1000 - Síť přátel KAM

Nabízíme grafické zpracování a tisk vašich propagačních materiálů.

 

Téma KAM na rok 2013/14

Výběrové řízení – ředitel hotelu

 

Facebook KAM

 

400 let Bible kralické

http://www.kam.cz

Děkujeme všem, kteří nás finančně podporují. Potřebujeme a vítáme další podporovatele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud se vám tento email nezobrazuje správně (s obrázky a odkazy), napište nám, pošleme vám Zprávy z KAM ve formátu pdf.

 

Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK