PSE 2009, Banská Bystrica

Dovoľte nám, aby sme Vás srdečne pozvali na jubilejný 25. ročník festivalu PSE do Banskej Bystrice, ktorý sa uskutoční 6. júna 2009 v Estrádnej sále Domu Kultúry (bývalé ECC). Tí ktorí prídu už v piatok večer, zažijú koncert nášho hudobného hosťa v modlitebni CASD na Rudlovskej ceste. V sobotu dopoludnia si chceme spoločne zaspomínať na uplynulých 25 rokov festivalu a popoludnie bude opäť patriť novým piesňam a rozprávaniu na oslavu nášho Stvoriteľa. Ak budete mať čas, môžete s nami zažiť aj zaujímavý sobotný večer plný hviezd, či športovozábavnú nedeľu. Branislav Patráš Organizačný výbor PSE Mládež bystrických zborov

Vážení mladí priatelia,

ubehlo už neuveriteľných 25 rokov od chvíle, keď v mysliach manželov Muráňovcov, vtedy pôsobiacich v srdci nášho krásneho Slovenska, vznikla myšlienka založiť tradičný kresťanský hudobný festival s názvom Pieseň v službe evanjelia.

V tom čase mnohí z Vás ešte ani neboli na svete, keď sme sa my, dnes už „psečkoví veteráni“, tešili spoločne na prvý ročník festivalu PSE v Banskej Bystrici. Pred štvrťstoročím sme nemali až takú modernú ozvučovaciu a nahrávaciu techniku, akú máme teraz. Nemali sme ani toľko hudobných nástrojov, počítačov a možností. Je to naozaj škoda, pretože by bolo zaujímavé po toľkých rokoch sledovať audio-vizuálne úplné začiatky tohoto krásneho podujatia. S nostalgiou a úsmevom na tvári by sme dnes pozerali, ako nám z detských spevákov a hudobníkov vyrástli úžasní dospelí interpreti kresťanských piesní a melódií. Ale čoho sme mali pred rokmi veľa, bolo obrovské nadšenie a radosť z toho, že sa nám napriek ťažkej dobe podarilo festival rozbehnúť a organizovať ho rok čo rok.

Najväčšiu radosť máme z toho, že naše PSE-čko dnes oslavuje krásnych 25 rokov! Týmto sa radí medzi najdlhšie fungujúce kresťanské festivaly na Slovensku. Ani zmena režimu, zmena vlády, politikov, prezidentov, hraníc či našich mincí v peňaženkách nás neodradila od toho, aby sme PSE-čko nepripravili pre Vás každý rok. Tak ako nás nič neodlúči od lásky Božej, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi (Rím. 8, 38-39).

Budeme radi, ak si na sobotu dopoludnia pripravíte nejakú „historickú“ pesničku, ktorá zaznela na niektorom z prvých ročníkov festivalu, alebo poviete skúsenosť, či zážitok spojený so PSE, resp. vyjadríte svoje vyznanie, čo pre Vás PSE znamená. Poobede sa budeme tešiť na Vaše nové pekné piesne, lebo naša PieSeň Ešte nekončí a chceme spievať na slávu Božiu až do druhého adventu... Možno budete mať aj trochu šťastia a vyhráte vstupenky na koncert Heritage Singers. A možno sa Vám ten 25. ročník bude páčiť preto, že PSE máte jednoducho radi...

Tešíme sa na Vás!
Branislav Patráš
Organizačný výbor PSE
Mládež bystrických zborov
 
Více na www.pse2009.sk
 
Pozvánka v pdf. formátu ZDE
Plakát ke stažení ZDE
Tisk
Zpět
ODBĚR NOVINEK